Ginekologia

Dr n. med. Marcin Opławski  - specjalista ginekolog-położnik, specjalista ginekolog onkolog, uroginekologia

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, obecnie pracuje w ramach kontraktu w Centrum Onkologii im. Łukaszczyka oraz w ramach opieki całodobowej Klinice Ginekologii i Onkologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, odbywał staże w Wielkiej Brytanii - Glenfield Hospital Leicester oraz w Austrii w Wiedeńskim szpitalu AKH.W 2001 roku uzyskał specjalizację I°, a w roku 2006 II° z ginekologii i położnictwa, jest specjalistą ginekologii onkologicznej. Na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego obronił pracę doktorską pt.: Znaczenie terapeutyczno-prognostyczne usuwania węzłów chłonnych miednicy małej w raku endometrium. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych (również czasopisma umieszczone na liście filadelfijskiej. Obecnie zajmuje się  leczeniem operacyjnym zarówno metodami tradycyjnymi jak i endoskopowymi (laparoskopia, histeroskopia, cystoskopia), oraz radykalnym leczeniem operacyjnym raka jajnika, szyjki macicy, trzonu macicy W ramach Oddziału Klinicznego Kliniki Ginekologii i Onkologii był odpowiedzialny na rozwój uroginekologii, w tym badań urodynamicznych, leczenia nietrzymania moczu u kobiet zarówno zachowawczego (rehabilitacja, biofeedback, elektrostymulacja) jak i operacynego (implantacja materiałów syntetycznych- TVT, TOT, TVT-secure), jak również wchodzące w zakres uroginekologii  leczenie operacyjne zaburzeń statyki narządu rodnego wraz z rekonstrukcją dna miednicy małej oraz operacji plastycznych wg najnowszych trendów terapeutycznych. Jest ordynatorem Oddziału Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną Szpitala Rydygiera w Krakowie oraz Kierownikiem Kliniki Ginekologii i Położnictwa Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego..

Lek. med. Andrzej Opalski - specjalista ginekolog-położnik, badania USG i prenatalne

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w 2000 roku uzyskał specjalizacje I stopnia, a w 2007 drugiego stopnia w zakresie ginekologii i położnictwa. Obecnie pracuje w Szpitalu Ginekologiczno – Położniczym UJASTEK oraz w ramach opieki całodobowej   Szpitala w Wadowicach. Jest autorem i współautorem (2010) 5 prac naukowych publikowanych w czasopismach medycznych. Obecnie zajmuje się diagnostyka prenatalna kobiet ciężarnych szczególnie badan ultrasonograficznych w 11-14 oraz 18-22 tygodniu ciąży, prowadzeniem ciąż patologicznych i bliźniaczych. Ponadto w zakresie ginekologii operacyjnej oraz diagnostyce kolposkopowej. Jest zastępcą ordynatora ds patologii ciąży w Oddziale Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną Szpitala Rydygiera w Krakowie.

Dr n.med. Krzysztof Bereza - specjalista ginekolog-położnik, specjalista radioterapeuta, specjalista ginekolog onkolog

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,obecnie pracuje w Oddziale Klinicznym Kliniki Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego oraz w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie. W 2009 roku obronił pracę doktorską dotyczącą wczesnego wykrywania raka szyjki macicy przy zastosowaniu mikrokolpohisteroskopii. Jest  autorem i współautorem wielu prac naukowych publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych (również czasopisma umieszczone na liście filadelfijskiej - impact factor).  Jest specjalistą I i II stopnia ginekologii i położnictwa oraz spec. radioterapeutą, specjalistą ginekologii onkologicznej. Jego zainteresowania dotyczą ginekologii operacyjnej oraz systemowego leczenia raka, leczenia zmian związanych z uzupełniającą terapią nowotworów złośliwych, a także wczesnego wykrywania procesów nowotworowych kobiecych narządów płciowych i piersi -biopsje. Obecnie pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim CMUJ oraz w Centrum Radioterapii Amethyst.

Dr n.med. Tomasz Bereza - specjalista ginekolog-położnik, specjalista endokrynolog 

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,obecnie pracuje w Oddziale Klinicznym Kliniki Endokrynologii Ginekologiicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych (również czasopisma umieszczone na liście filadelfijskiej - impact factor).  Jest specjalistą I i II stopnia ginekologii i położnictwa oraz specjalistą endokrynologiem. W 2011 roku obronił pracę doktorską dotyczącą zaburzeń endokrynologicznych kobiet, oraz wpływu nieprawidlowej gospodarki hormonalnej na życie oraz możliwości rozrodcze kobiet.  Jego zainteresowania dotyczą  endokrynologii  ginekologii, wspomaganego rozrodu oraz położnictwa.

Dr n. med. Patrycja Wręczycka-Cegielny - specjalistka ginekologi i położnictwa,specjalistka ginekologii onkologicznej

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,obecnie pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną Szpitala Rydygiera w Krakowie, ponadto jest w trakcie specjalizacji z Ginekologii Onkologicznej, którą odbywa w Centrum Onkologii im. M.Skłodowskiej-Curie w Krakowei. Posiada tytuł naukowy doktora nauk medycznych, który uzyskała w 2011 roku. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych publikowanych w czasopismach medycznych. Główne zainteresowania dotyczą ginekologii operacyjnej, onkologii ginekologicznej oraz Patologii Ciąży. Obecnie jest koordynatorem ds Ginekologii Szpitala w Proszowicach.

Lek. med. Michał Kwiatkowski - specjalista ginekologi i położnictwa, ginekologia onkologiczna, Ultrasonografista

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,obecnie pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną Szpitala Rydygiera w Krakowie. Jest autorem i współautorem prac naukowych publikowanych w czasopismach medycznych. Główne zainteresowania dotyczą ginekologi operacyjnej, uroginekologii, badan urodynamicznych oraz leczenia zaburzeń oddawania moczu.

Lek. med. Inga Jaworska - specjalista ginekologi i położnictwa, Ultrasonografistka

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,obecnie pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną Szpitala Rydygiera w Krakowie. Jest autorem i współautorem (2015) 2  prac naukowych publikowanych w czasopismach medycznych. Główne zainteresowania dotyczą położnictwa, prowadzenia oraz leczenia zagrożonej patologicznej ciąży, porodów naturalnych z zastosowaniem naturalnych technik wspomagania porodu.

Lek. med. Dorota Krajewska - specjalistka ginekologii i położnictwa,endokrynologia, Ultrasonografista

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,obecnie pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala im.Rydygiera w Krakowie. Obszarem jej zainteresowań jest endokrynologia ginekologiczna oraz zaburzenia płodności. Zajmuje się leczeniem niepłodności małżeńskiej, zaburzeń endokrynologicznych kobiet jak np. zespołu policystycznych jajników (PCO), hiperprolaktynemii, hirsutyzmu (nadmierne owłosienie), otyłości, zaburzeń miesiączkowania szczególnie młodych kobiet. Jej zainteresowania dotyczą też prowadzenia ciąży, szczególnie zagrożonej, badań ultrasonograficznych, zainteresowania dotyczą ginekologii operacyjnej oraz imunologia ciąży. W 2019 roku zdobyła specjalizację z ginekologii i położnictwa z 3 wynikiem w Polsce.

Lek. med. Anna Mazur-Nasiłowska - ginekologia i położnictwo,endokrynologia, Ultrasonografista

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,obecnie pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala im.Rydygiera w Krakowie. Obszarem jej zainteresowań są badania prenatalne w ciąży, fetoskopia, endoskopia oraz perinatologia. Zajmuje się leczeniem niepłodności małżeńskiej, zaburzeń endokrynologicznych kobiet jak np. zespołu policystycznych jajników (PCO), hiperprolaktynemii, hirsutyzmu (nadmierne owłosienie), otyłości, zaburzeń miesiączkowania szczególnie młodych kobiet. Jej zainteresowania dotyczą też prowadzenia ciąży, szczególnie zagrożonej, badań ultrasonograficznych, ginekologii operacyjnej oraz imunologia ciąży. 

Lek. med. Agata Średnicka - ginekologia i położnictwo, uroginekologia, Ultrasonografista

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,obecnie pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala im.Rydygiera w Krakowie. Obszarem jej zainteresowań są badania prenatalne w ciąży, fetoskopia, uroginekologia ze szczególnym uwzględnieniem wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet. Zajmuje się leczeniem obniżenia narządu rodnego, wysiłkowego nietrzymania maczu oraz zaburzeń endokrynologicznych młodych kobiet jak np. zespołu policystycznych jajników (PCO), hiperprolaktynemii, hirsutyzmu (nadmierne owłosienie), otyłości, zaburzeń miesiączkowania. Jej zainteresowania dotyczą też prowadzenia ciąży, badań ultrasonograficznych, przezpochwowej oraz laparoskopowej ginekologii operacyjnej, poradnictwo antykoncepcyjne czy zachowawcze leczenie nietrzymania moczu kobiet. 

Lek. med. Aleksandra Dutka - ginekologia i położnictwo, perinatologia, ultrasonografistka

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,obecnie pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala im.Rydygiera w Krakowie. Obszarem jej zainteresowań są badania prenatalne w ciąży, fetoskopia, leczeniem oraz kontrolą młodych kobiet, a także hormonalnej terapii zastępczej u dojrzałych pań. Zajmuje się leczeniem objawów menopauzalnych, zaburzeń endokrynologicznych młodych kobiet oraz  otyłości, zaburzeń miesiączkowania. Jej zainteresowania dotyczą też prowadzenia ciąży, badań ultrasonograficznych, poradnictwo antykoncepcyjne czy inwazyjnych badań prenatalnych.  

Lek. med. Alicja Lachowska - ginekologia i położnictwo, nietrzymanie moczu, ultrasonografistka, urodynamiczne

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,obecnie pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala im.Rydygiera w Krakowie. Obszarem jej zainteresowań są badania prenatalne w ciąży, fetoskopia, leczeniem oraz kontrolą młodych kobiet, a także hormonalnej terapii zastępczej u dojrzałych pań. Zajmuje się leczeniem objawów menopauzalnych, zaburzeń endokrynologicznych młodych kobiet oraz  otyłości, zaburzeń miesiączkowania. Jej zainteresowania dotyczą też prowadzenia ciąży, badań ultrasonograficznych, poradnictwo antykoncepcyjne czy inwazyjnych badań prenatalnych.