Profilaktyka w stomatologii

W naszym gabinecie oferujemy profesjonalne zabiegi higienizacyjne.

SCALING – jest metodą którą stosuje się do usuwania kamienia nazębnego. W naszym gabinecie do tego celu stosujemy specjalną metodę ultradźwiękową, która jest najszybsza i najskuteczniejsza. Jeśli jest ona wykonana zgodnie z zaleceniami, powinna być bezbolesna i nieszkodliwa dla zębów i dziąseł. Następnie po tym zabiegu zazwyczaj wykonuje się piaskowanie oraz fluoryzację.

PIASKOWANIE - Jest to usunięcie osadu z zębów powstałego w skutek picia kawy, herbaty, palenia papierosów. Wykonuje się je przy użyciu silnego strumienia wody i specjalnego piasku. Po zabiegu piaskowania nie należy pić kawy, herbaty, czerwonego wina oraz palić papierosów.

FLURYZACJA - Fluor wbudowuje się w ich szkliwo i oddziałuje na obecne w nim hydroksyapatyty, czyli związki wapnia. Pod wpływem fluoru związki te słabiej rozpuszczają się w kwasach, których w jamie ustnej jest pełno, zwłaszcza po jedzeniu i w jego trakcie. A skoro są bardziej odporne na kwasy, to i na powodujące próchnicę bakterie.
Stosujemy do tego preparaty o wysokim stężeniu fluoru. Są to preparaty bezpieczne mimo wysokiego stężenia fluoru, gdyż szybko wiążą i dobrze przylegają do powierzchni zęba, uwalniając małe ilości fluoru. Przed ich użyciem oczyszczamy profesjonalnie zęby. Proces ten należy powtarzać kilka razy.