_MG_5496_f_wide.jpeg

 MG 5453 fn

dr n. med.

Marcin Opławski

specjalista ginekolog-położnik, specjalista ginekologii-onkologicznej

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, obecnie pracuje w ramach kontraktu w Centrum Onkologii im. Łukaszczyka oraz w ramach opieki całodobowej Klinice Ginekologii i Onkologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, odbywał staże w Wielkiej Brytanii - Glenfield Hospital Leicester oraz w Austrii w Wiedeńskim szpitalu AKH.W 2001 roku uzyskał specjalizację I°, a w roku 2006 II° z ginekologii i położnictwa, jest specjalistą ginekologii onkologicznej.

Na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego obronił pracę doktorską pt.: Znaczenie terapeutyczno-prognostyczne usuwania węzłów chłonnych miednicy małej w raku endometrium.

Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych (również czasopisma umieszczone na liście filadelfijskiej. Obecnie zajmuje się  leczeniem operacyjnym zarówno metodami tradycyjnymi jak i endoskopowymi (laparoskopia, histeroskopia, cystoskopia), oraz radykalnym leczeniem operacyjnym raka jajnika, szyjki macicy, trzonu macicy

W ramach Oddziału Klinicznego Kliniki Ginekologii i Onkologii był odpowiedzialny na rozwój uroginekologii, w tym badań urodynamicznych, leczenia nietrzymania moczu u kobiet zarówno zachowawczego (rehabilitacja, biofeedback, elektrostymulacja) jak i operacynego (implantacja materiałów syntetycznych- TVT, TOT, TVT-secure), jak również wchodzące w zakres uroginekologii leczenie operacyjne zaburzeń statyki narządu rodnego wraz z rekonstrukcją dna miednicy małej oraz operacji plastycznych wg najnowszych trendów terapeutycznych.

Jest ordynatorem Oddziału Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną Szpitala Rydygiera w Krakowie oraz Kierownikiem Kliniki Ginekologii i Położnictwa Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego.


realizacja Shift


TOP